Гранти

22 травня 2020 р. Канадським інститутом українських студій Альбертського університету був наданий проф. Руденку В.П. грант на проведення дослідження за темою: “Професор Мирон Кордуба : українська географічна спадщина” на 2020-2021 р.р. Кінцевим результатом проєкту є підготовка рукопису монографії за вищевказаною назвою грантової пропозиції.

***

Професор Руденко В.П. і аспірант Пирогівська А.М.  у 2016 – 2017 р.р.  отримали грант Альбертського університету (м. Едмонтон, Канада) на суспільно-географічне дослідження праць академіка Аркадія Жуковського – українського географа, картографа та енциклопедиста. Сайт грантового проекту:  http://www.cins.ca. (Фінансування, 68,0 тис. грн.)

Була проведена комплексна оцінка творчого доробку одного з найвизначніших українських вчених – А. Жуковського як географа, картографа, енциклопедиста здійснюється вперше і матиме значний вплив на подальший розвиток, взаємозв’язок та взаємодію української, європейської та світової географії. Залучення творчої спадщини А. Жуковського у широкий науковий обіг сприятиме подальшому системному дослідженню одного з найменш вивчених і найбільш суперечливих явищ – етапу становлення української новітньої географії.

Результатами  гранту  є монографія : Руденко В.П. Академік Аркадій Жуковський: український географ, картограф, енциклопедист: Монографія / В.П.Руденко, А.М. Пирогівська. – Чернівці: Чернівецький національний університет, 2017. – 360 с.

***

З 1998 р. колектив кафедри успішно працює над реалізацією міжнародних навчально-наукових грантів: Інституту відкритого суспільства з Арізонським університетом США (М.В.Щербанюк), Королівського технологічного Інституту м. Стокгольм (Швеція) (Ю.В.Оніщук), TACIS – проект “Підтримка місцевого розвитку туризму в карпатських областях України” (PRUK) (В.П.Ру-денко, 2000-2002 рр.). У 1999-2001 рр. спільно з Українським інститутом досліджень навколишнього середовища при Раді Національної Безпеки і Оборони України виконано спільний проект з проблем раціонального використання лісових ресурсів та ПРП держави в цілому (проф. Руденко В.П., проф. Швиденко А.Й., доц. Данилова О.М.) З 2002 р. започатковано на договірних засадах наукове співробітництво з Київським Інститутом реформ щодо виз-начення рейтингів природно-ресурсної інвестиційної привабливості районів України.

Науковцями історичного та географічного факультетів (Мойсей А.А., Руденко В.П., Пивоваров С.В., Бучко Ж.І., Кожелянко Г.К., Данілова О.М.) виграний грант на 1,5 мільйона євро виграв Чернівецький національний університет. Проект передбачає розвиток туризму на Буковині і розрахований на два роки. Наразі це найбільший в Україні грант, фінансований Євросоюзом. Наприкінці лютого буде підписаний контракт між Чернівецьким університетом, Сучавським університетом, який є партнером проекту, та Євросоюзом.

За програмою проекту, у Чернівцях планують створити туристичний центр з розвитку історико-етнографічного туризму на Буковині, який буде знаходитися у п’ятому корпусі університету. За кошти гранту видаватимуть рекламну літературу для туристів трьома мовами (українською, румунською, англійською), альбоми, DVD-диски, створять спеціальний сайт. Також проведуть триденний етнографічний фестиваль. Окрім того, на Буковині з’являться нові туристичні об’єкти. Кошти гранту нададуть після підписання контракту.

За умовами проекту, 900 тисяч євро отримає Чернівецький національний університет, 600 тисяч євро дістанеться Сучавському університетові. Щоб отримати грантові гроші, ЧНУ має вкласти у проект десять відсотків суми, тобто 90 тисяч євро. Гроші потрібно виплатити протягом двох років. Ці кошти обіцяє виділити облдержадміністрація.