Глобальні проблеми сучасності: економіко-географічний аспект

 

Щоб берегти землю, природу,
Треба її полюбити,
Щоб полюбити, треба пізнати.
Пізнавши – неможливо не полюбити.
М. Пришвін

Огляд останніх світових подій та кліматичних тенденцій не залишив байдужими студентство Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Саме тому, 18 травня 2018 року до Дня Міжнародного захисту клімату, понад 70 студентів – представників економічного та географічного факультетів Чернівецького національного університету в приміщенні Буковинського Медіа-Центру  «Belle Vue» взяли участь у проведеному круглому столі на актуальну тему сьогодення: «Глобальні проблеми сучасності: економіко-географічний аспект». Захід був організований викладачами двох факультетів: Підгірною В.Н. (кафедра економічної географії та екологічного менеджменту) та Філіпчук Н.В. (кафедра економіки підприємства та управління персоналом).

Метою круглого столу було узагальнити й розширити знання студентської молоді про глобальні проблеми людства, шляхи їх подолання, ознайомити з причинами виникнення техногенних катастроф, розвинути почуття особистої причетності кожного до викликів часу.

На круглому столі обговорювали та аналізували наукові позиції вчених щодо актуальних й проблемних питань сучасності в розрізі обраної проблематики. Центральними стали доповіді по 7 глобальних проблемах сучасності, над якими у форматі групової роботи працювали команди студентів економічного та географічного факультетів, у складі: Гунчак Яна (гр. 304) та Чумак Максим (гр. 176); Скорик Валя (гр. 176) та Фочук Антон (гр. 304); Іра Герецун (гр.304) та Дубинський Роман (гр. 176); Ящук Віталій (гр. 304) та Мартинюк Марина (гр.176); Кухаришин Ірина (гр. 176) та Виксюк Василь (гр. 304); Коляска Діана (гр. 304) та Марчук Вячеслав (гр. 176); Пахнюк Тая (гр. 305) та Пасарюк Алла (гр. 305) та ін.

Спільними зусиллями викладачів зі студентами, було проаналізовано причини появи глобальних криз, обґрунтовано причини асиметричності розвитку економічних систем, як наслідок значної диференціації у доходах населення, проведено оцінку впливу згубних наслідків забруднення навколишнього середовища на життя майбутнього покоління, окреслено роль державних органів влади та світової спільноти у розв’язанні глобальних проблем.

Проведення даного заходу ще раз підкреслило той факт, що студенти університету, починаючи з першого по третій курси, не просто цікавляться процесами, що відбуваються в Україні та світі, але й можуть вміло застосовувати набуті на заняттях теоретичні знання для глибокого аналізу практичних аспектів функціонування глобальної системи. Найактивнішу участь в обговорення взяли такі студенти, як Долід М. (гр. ОП-47), Михайлюк Ю. (гр. ФК-21), Ніконець О. (гр.ОА-11), Паньчишина О. (гр. ДФ-44), Василенко І. (гр. ФК-21), Венничук Л. (гр. БС-39), Вересюк С. (гр. ФК-22), Томнюк П. (гр.ОП-37), Луньова А. (гр.ФК-11), Арич М. (гр. ФК-21), Мельничук Ярослав (176 гр.), Тимчук Андрій (192-1 гр.) та ін.

На підтримку ініціативи щодо покращення екологічного стану в Україні та зниження кількості сміття за рахунок зменшення використання поліетиленових пакетів рітейлерами по завершенню круглого столу всі його учасники долучилися до флеш-мобу  на підтримку відповідної петиції.  «Від слова до діла – долучайтесь!», – саме такий контекст було покладено в основу івенту та світлин. Студенти заклмкали : «Викреслемо разові поліетиленові пакети з свого життя, поставимо на них «хрест»! Продовжуючи розпочатий флеш-моб, доповідачі круглого столу відвідали з просвітницькою місією школярів 2-А класу 5 гімназії м. Чернівців і долучили їх до розпочатої акції.

Проведення круглого столу тему: «Глобальні проблеми сучасності: економіко-географічний аспект» досягло своєї мети. А його організатори висловлюють щиру подяку студентській молоді за живу дискусію, плідну та  конструктивну роботу.

This entry was posted in Без категорії. Bookmark the permalink.